Kadayıfın adresi;
Ağababa Kadayıf

hakkımızda

İstanbul'da yemek sektöründe zirveye oturan Ağababa Döner, tatlı sektöründe de kısa zamanda Ağababa Burma Kadayıf ile adından sıkça söz ettirdi.

Yemek sektöründeki 30 yıllık deneyimini Polesan Catering ile kurumsallaştıran ve ardından Ağababa Döner Restaurant’ı kuran Ağababa Şirketler Grubu yaklaşık 2 yıl önce Ağababa Kadayıf adı ile tatlı sektörüne girdi ve ilk şubesini Ümraniye’de açtı. Çok kısa sürede damaklarda yer eden ve İstanbul’da aranan marka haline gelen Ağababa Burma Kadayıf telefon ve internet üzerinden (online sipariş) aldığı siparişler ile Türkiye yollarına da düştü. İstanbul kadayıfçıları arasında yer aldı ve başarı merdivenlerini tek tek çıktı.

“Kaliteden ödün vermeden Burma Kadayıfı sanata dönüştürüyoruz.” sloganıyla kurulan Ağababa Kadayıf, Cevizli Burma Kadayıf, Fıstıklı Burma Kadayıf ve Fıstıklı Tel Kadayıf ürünleriyle müşterilerinin hem damağına hem de cebine hitap ediyor. Çünkü fiyat politikasında da bonkör davranan Ağababa Kadayıf artan maliyetlere rağmen çok uygun fiyata herkesin bol bol tatlı yemesini sağlıyor. AĞABABA KADAYIF FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN >>>

Ağababa Kadayıf’ın lezzeti ve ürün kalitesi hakkında bilgi veren Ağababa Şirketler Grubu Başkanı Himmet Polat, özellikle ürünlerin imalatında hiçbir şekilde yapay tatlandırıcılar kullanılmadığının ve tüm malzemeleri doğal ürünlerden temin edildiğinin altını çiziyor. Polat, “Burma kadayıf 100 yıl öncesinden günümüze kadar gelen geleneksel lezzet olarak biliniyor. Biz Ağababa olarak kalite, tecrübe, yetenek ve dolayısıyla kurumsal marka değeriyle birlikte 30 yıllık yemek tecrübemizi kadayıf tatlısına kattık. Menşei Bingöl’ün Genç ilçesi olan burma kadayıfı bu bölgeden yetişmiş ustalarımız yapıyor. Kurulduğumuz günden bu yana bizi şaşırtacak derecede gelen taleple birlikte kapasitemizi artırdık. Tatlımız çok beğenildi. Önceliğimiz her zaman sağlıklı, lezzetli ve düşük fiyat oldu” diyor.

Toptan kadayıf satışıyla da müşterilerine ulaşan Ağababa Kadayıf’ın en çok rağbet gören türünün de Fıstıklı Tel Kadayıf olduğunu öğreniyoruz.
ÇITIR ÇITIR YAPISI VE ENFES MALEZEMERİYLE… Kadayıfı özel yapan en önemli özelliğinin başında harika lezzeti, çıtır çıtır yapısı ve enfes malzemelerle hazırlanmasıdır.

Sofralarda yemeklerden sonra tüketilen ve hafif olması nedeniyle de oldukça sık tercih edilen burma kadayıf tatlısı, usta ellerde yeniden lezzet buluyor. Ağababa Kadayıf, sizlere bu tatlıyı kendisine has kadayıf tarifi ile, en doğal malzemelerle, herhangi bir yapay tatlandırıcı ve malzeme kullanmadan sunuyor. Bu nedenle de hem sağlıklı hem de lezzetli bir tatlı keyfi yaşatıyor.

DİYARBAKIR BURMA KADAYIF

"Diyarbakır burma kadayıf" cümlesini her tatlısever duymuş ve birçoğumuz kadayıfın menşeinin Diyarbakır olduğunu biliyoruzdur. Ama kadayıfın biraz tarihini araştırdığımızda burma kadayıfın ilk olarak 1890'lı yılların sonlarına doğru Agop adında Ermeni asıllı bir Türk tarafından yapıldığını öğreniriz. Yer olarak ise Bingöl’ün Genç ilçesi ortaya çıkar. Burma kadayıf ustalarının hemen hepsi Bingöl’lüdür. Birçok işyeri Diyarbakır Burma Kadayıf olarak geçse de kapıyı aralayıp üretim tesisine geçseniz Bingöllü ustalarla tanışırısınız.

İşte tüm bu bilgilerle birlikte sizde tepsi ve toplu kadayıf siparişleriniz ve detaylı bilgi almak için Ağababa Kadayıf ile iletişime geçebilirsiniz...

Sipariş Hattı: 0(216) 594 88 00