hakkımızda
burma kadayıf


Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan ancak önemini giderek yitirmeye başlayan kadayıf tatlısı, Ağababa ile yeniden hayat buluyor. Bu lezzeti denemenizi tavsiye ederiz.

Kadayıf tatlısı, Osmanlı mutfağından bu yana süre gelen bir lezzettir.
Bu müthiş tatlı, son yıllarda popülaritesini biraz olsun yitirmeye başlasa da, asla öneminden bir şey kaybetmemiştir, çünkü Türk Mutfağı için önemli bir lezzettir. Bu önemli lezzete sahip çıkan, yeniden eski günlerdeki popülerliğine kavuşturmak için gerekli adımları atan Ağababa Kadayıf, özellikle de ürünlerinde kullanmış olduğu tamamen doğal ürün tercihiyle ön plana çıkıyor. Kalitesini doğal ürünleri ve de kaliteli ürünleri tercih etmesine borçlu olan Ağababa Kadayıf, aynı zamanda kaliteden ödün vermeden her keseye uygun fiyat politikası uygulayarak her kesimden insanın bu müthiş lezzeti tatmasına olanak sağlıyor.

Kadayıf tatlısı, Ramazan ayında iftar yemekleri yendikten sonra da tercih edilebilecek en güzel tatlılarından birisi olabilir. İftar menüsü içinde kendisine her daim yer bulabilen bu müthiş lezzet, sizlere Ağababa Kadayıf'ın kendisine has kadayıf tarifi ile sunulmakta. Bu tarifte belirttiğimiz gibi doğal ürünler ön planda. Kadayıfın birçok çeşidi bulunmakta. Dilediğiniz çeşidini ağız tadınıza göre tercih edebilirsiniz.

En çok tercih edilen çeşitler arasında kadayıf dolması, cevizli veya fıstıklı burma kadayıf, fıstıklı tel kadayıf gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu çeşitler hazırlanırken en taze ürünler seçilerek tariflere ilave edilmekte. Bu nedenle tazeliğini her daim koruyan, kalitesini belli eden, tattığınızda içerisindeki malzemenin kalitesinin farkına varabileceğiniz bu ürünleri Ağababa Kadayıf sizlere Ümraniye'deki tesislerinde son derece hijyenik koşullarda üreterek hazırlamakta. Ürünlerin bu denli müşteriler tarafından tutulmasındaki en başlıca sebeplerden birisinin doğal ürünler olduğunu söylemiştik. Bir diğer hususta, üretimin tüm ulusal ve uluslararası yetkinlik belgelerine sahip olan tesislerde işinin uzmanları çalışanlar tarafından yapılıyor olmasıdır.